Сьогодні, 18 березня, в Івано-Франківську віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілась зі студентами трьох державних вишів та візьме участь у регіональній конференції в межах інформаційної кампанії “Євроінтеграція: сила можливостей”.
Високопосадовиця розповіла, що з інформаційною кампанією їздить до усіх регіонів України, щоб підкреслити можливості, які дає Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, інформує Yes-frankivsk з посиланням на Бліц-інфо.
Ціль таких зустрічей в тому, щоб підкреслити що ці можливості стосуються всіх українців у всіх регіонах. Тож не поінформувати молодь було б неправильно. Нам за ці 5 років вдалося багато зробити, хоча не все ще досягнуто. Потрібна величезна робота, щоб впроваджувати зміни і саме молодь має до цього долучатися, – переконана Климпуш-Цинцадзе.
Також чиновниця підкреслила, що Угода про асоціацію – це найбільша і найамбітніша угода, яку коли-небудь Євросоюз підписував з третьою країною. Тому вона передбачає перетворення близько 80% законодавства та впровадження його в Україні. Наразі виділили чотири пріоритетні напрямки, в яких першочергово будуть втілюватися зміни: енергетика, цифровий ринок, митне законодавство, свобода, юстиція і безпека. Також в Уряді прийнятий детальний поетапний план реалізації Угоди, моніторингу та оцінки її виконання.
Віце-прем’єр-міністр зауважила, що зараз студентство має можливість долучатися до різних програм від Євросоюзу, а також є підтримка НАТО щодо наукових розробок.
Ми подолали великий шлях до своєї мрії. Через війну і спротив старої системи не все вдається так швидко. В 2014 році ми прийшли у політику з громадянського суспільства і вірили, що вдасться швидко все змінити. Але виявилося, що це не спринт, а марафон, який маєте продовжити ви,- закликала посадовець.
За словами Климпуш-Цинцадзе, велика кількість громадян вже відчула на собі переваги євроінтеграції. Одним з найбільш важливих досягнень за ці п’ять років є те, що в Україні звернули увагу на рівність між чоловіками та жінками і права людини.
Відповідно до досліджень, рівнозначне залучення жінок до ринку праці дозволяє зміцнити і підвищити ВВП, як мінімум на 5%. Ми відмінили заборону на професії для жінок і тепер у нас є жінки-водолази, рятувальниці, снайперки. Вони працювали в цих професіях і раніше, але числилися діловодами. А тепер вони можуть отримувати гідну зарплату за свою роботу. Втім, це тільки перші кроки і без активної молоді ми не зможемо здійснити нашу мрію по євро- та євроатлантичну інтеграцію, – переконана віце-прем’єр-міністер.
На завершення, Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що в НАТО інтегрується вся країна. Йдеться не тільки про військову сферу, але й про програми реабілітації, розмінування територій, підтримку наукових програм.
Опісля студенти змогли задати віце-прем’єр-міністру запитання, які їх цікавили.