Народження немовляти – це поєднання великої радості та навантаження. Українські чоловіки матимуть чудову можливість проявити свою батьківську любов та брати оплачувану відпустку з народженням дитини. Подробиці розповідає “Yes.Frankivsk” з посиланням на “Українська Правда. Життя”.
Пологи – це не лише народження нового життя, а й потреба фізичної й психологічної підтримки. Ніхто не може справитись з цим завданням краще за батька дитини.
В українських чоловіків з’явиться нагода це зробити.
У стінах Верховної Ради України було зареєстровано черговий законопроект “Про внесення змін до статті 17 Закону України “Про відпустки”. Він дозволить татусям брати десятиденну оплачувану відпустку у зв’язку з народженням дитини.
Основноположними пунктами цього законопроекту є:
“У зв’язку з народженням дитини, батькові, який перебуває у шлюбі з матір’ю дитини, на підставі свідоцтва про народження надається оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів”
“Це дозволить батьку проводити перший період після народження дитини із сім’єю, сприятиме догляду за новонародженим, а також рівних можливостей в процесі адаптації до ситуації, викликаної народженням дитини”.
У поянювальній записці автори зазначають, що на даний час відпустка тривалістю до 14 календарних днів без збереження заробітної плати надається за бажанням чоловікові, чия дружина перебуває у післяпологовій відпустці.
Якщо проаналізувати дані міжнародної організації “Save the Children Ukraine”, то Україна посідає аж 78 місце у світі за рівнем материнського комфорту.
Така можливість отримати відпустку після народження дитини для тата, передбачена законодаством ряду високорозвинутих країн, зокрема:
- Норвегія (два тижні додаткової оплачуваної відпустки для чоловіків).
- Ісландія (батько може отримати три місяці. Йому додатково виплачують допомогу у розмірі 80% від його середнього заробітку).
- Великобританія (батько має право провести 2 тижні з дитиною із збережнням зарплати до 90%);
- Португалія (закон зобов’язує батька провести 5 днів з дитиною. Відпустка оплачується, а у випадку його відмови – штраф.
Такий досвід варто адаптовувати до національного законодавства і давати можливість батькам рівномірно розподіляти обов’язки, які пов’зані із доглядом за малятком.
Головне фото ілюстративне.