Вівторок, 19 Березня, 2024

Клуб мерів Івано-Франківська

Ще в 2017 році утворилось об’єднання під назвою «Клуб мерів». В Івано-Франківську це відносно новий досвід, проте в інших містах України такі клуби уже існують давно. Їх метою є обговорення важливих питань, що стосуються розвитку регіону та міста та обмін досвідом тих людей, які в різні часи спробували себе на посаді голови. Далі на yes-frankivsk.

Перші засідання

Перші зібрання клубу в Івано-Франківську відбулися ще наприкінці травня 2017 року. Тоді з’явитися на зустрічі не змогли усі запрошені, але в тій чи іншій формі усі попередні голови населених пунктів Івано-Франківської області погодилися з тим, що такий клуб варто створити.

Тож «Клуб мерів Прикарпаття» офіційно заснували з ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України в 2017 році. До нього входять усі голови населених пунктів, які керували містами Прикарпаття в той чи інший відрізок часу, починаючи з 1991 року, тобто з часів існування України як окремої незалежної держави.

Основні правила існування Клубу

Важливо, що мери міст домовились між собою, що в усіх будуть однакові та рівні права. Важливо не стільки керувати один одним та впливати на чиюсь думку, скільки вирішувати реальні проблеми регіону, допомагати один одному та згуртовувати зусилля для покращення життя на Прикарпатті.

Мери міст склали своєрідний статут та затвердили ряд правил. До прикладу, пообіцяли, що узгоджувати рішення будуть в неформальній обстановці, а голосувати зможуть на рівних правах. Остаточно приймати будь-яке рішення зможуть тільки при умові, що на зустрічі зібралося не менше половини голів населених пунктів.

Таке об’єднання має регулювати дії теперішньої влади та допомагати діючим очільникам міст обирати вірну стратегію розвитку та зосереджувати увагу дійсно на важливих та актуальних проблемах. Адже в кожного з минулих голів є власний досвід, який був продиктований певними умовами часу, потребами та обставинами. Тож тільки об’єднавши спільні зусилля можна досягти кращих результатів.

Таким чином, у кожного мера міста, Івано-Франківська, Калуша чи Надвірної є можливість скористатися допомогою та досвідом попередніх поколінь. Як сказав на першій зустрічі Юрій Стефанчук, такий клуб створений заради того, щоб поєднати досвід різних поколінь, знання минулого і можливості сьогодення, історичний досвід та сучасні реформи. Спілкування голів прикарпатських міст має стати основою для прийняття мудрих управлінських рішень.

Ідея утворення такого клубу з’явилась не одразу. Про це думали ще в ті часи, коли Україна лиш стала незалежною державою. Тоді мери та інші представники влади збирались по окремих містах та думали, як можна оновити та оживити діяльність кожної громади окремо, щоб підняти місцеве самоврядування на вищий рівень. Та в ті часи організувати подібний клуб так і не змогли. Тепер же, за нових умов вдалося створити неформальну організацію, яка може впливати на діючу владу та допомагати в керуванні містом.

Та чи прислухається теперішній мер до порад і думок досвідчених керівників, чи покладається лише на знання та поради найближчого оточення, що складається з професійних радників?

.,.,.,.