Вівторок, 19 Березня, 2024

У Франківську з року в рік проводять конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування»

Починаючи з 2014 року в Україні, зокрема і в Івано-Франківській області проводять важливий для громад конкурс, що має назву «Кращі практики місцевого самоврядування». І ті проекти, які стають переможцями, мають можливість поділитися власним досвідом як по телебаченню, так і на Міжнародному конгресі у Польщі. Далі на yes-frankivsk.

Для чого потрібен такий конкурс?

Загалом за роки існування конкурсу до комісії поступило вже тисячі заявок. А це свідчить про те, що люди згуртовуються та дбають про власні міста та села, бажають їх покращити та налагодити прозорість усієї політичної системи.

Втілення різноманітних ідей, що пропонують громади, допомагають налагодити комунікацію як між самими людьми, так і між громадами та політиками. Учасниками можуть стати органи місцевого самоврядування різного рівня. А в процесі конкурсу люди представляють власні проекти та задуми, які спрямовані на покращення благоустрою міста, розвиток освіти, транспорту та інших систем.

Основні напрямки проектів

Всі проекти, які поступають на розгляд до комісії, відповідають переважно трьом основним темам:

  1. Влада та політика. В даному випадку проекти передбачають запропоновані ідеї щодо відкритого доступу та вільного спілкування між владними структурами та населенням. Також тут іде мова про згуртування громад, підвищення власної відповідальності за розвиток свого регіону тощо. Сюди ж відносяться і проекти, які спрямовані на те, щоб населений пункт став привабливим для інвесторів, туристів, комфортним для проживання та ведення бізнесу.
  2. Освіта – в таких проектах іде мова про розвиток освіти загалом та зокрема різних навчальних закладів. Громади можуть пропонувати, які саме зміни варто вносити в освітній процес, щоб після шкільної та професійної освіти наші діти ставали достойними фахівцями та конкурентоспроможними спеціалістами у вибраній сфері. Також приділяють увагу і технічному та матеріальному забезпеченню освітнього процесу.
  3. Благоустрій – такі проекти пропонують різні ідеї щодо покращення оточуючого простору. Сюди відноситься і охорона здоров’я, і благоустрій міст, ремонтні роботи, прокладання доріг та вулиць, будівництво, оздоблення міста та створення різноманітних естетичних об’єктів, що покращують загальний вигляд населеного пункту.

Приклади вдалих практик

Завдяки такому конкурсу окремі громади пропонують своє бачення змін у суспільстві. І багато з них уже на практиці довели їх ефективність та важливість для людей. Зокрема в Івано-Франківську власними зусиллями вдалося втілити частково або повністю такі проекти, як створення різних додатків, порталів та інших електронних систем, що дають вільний доступ до важливої інформації.

Органи місцевого самоврядування змогли покращити якість послуг для особливо вразливих груп населення. Також наше місто активно розвивається в напрямку доступності для людей з інвалідністю. Адже таким мешканцям дуже важко пересуватися містом, а тому для них мають бути створені особливі умови для пересування як в межах Івано-Франківської ОТГ, так і за її межами.

У сфері освіти також відбуваються поступові зміни. Втілення STEM-освіти, забезпечення шкіл міста необхідними технічними та іншими ресурсами для проведення кращих уроків, розробка підручників та методичних матеріалів – все це допомагає підняти рівень освіти на вищий рівень. Також у нашому місті втілюється і програма інклюзивного навчання, коли діткам потрібен особливий підхід та додатковий супровід спеціалістів.

Не менш важливі і проекти, що стосуються створення комфортного середовища для проживання. Адже Івано-Франківськ визнаний як один з кращих населених пунктів в Україні для проживання та ведення бізнесу. А все завдяки інноваційним та сміливим проектам від органів місцевого самоврядування.

.,.,.,.