Вівторок, 19 Березня, 2024

COVID на Прикарпатті: на «дистанційку» підуть і виборчі штаби

Івано-Франківська область продовжує займати лідерські позиції по Україні за кількістю заражень, яка тримає планку в шість-сім сотень та близько десяти смертей щодня. Саме така невтішна ситуація змусила Державну комісію з ТЕБ та НС минулого тижня посилити з 22 лютого карантинні обмеження на Прикарпатті. На даний час під заборону потрапили діяльність розважальних закладів, нічних клубів, кінотеатрів, спортивних залів; проведення культурних та релігійних заходів. Також обмежений зараз в’їзд в область та переміщення по її території. Навчання в школах, училищах та вишах продовжуватиметься дистанційно. Також на Прикарпатті розгортають госпіталь мобільного типу на 120 ліжкомісць. Далі на yes-frankivsk.

Через таку велику кількість обмежень назріває ще одна проблема. 28 березня мають відбутися довибори народного депутата України на території виборчого округу №87, адже нардеп, котрого там було обрано склав свої повноваження заради посади мера. Виборча кампанія почалася ще 27 січня і зараз, коли залишився ще місяць, перебуває у розпалі. Поки карантин посилили тільки до 28 лютого до покращення епідеміологічної ситуації, але, зважаючи на статистику захворюваності, гарантій закінчення карантинних обмежень до кінця місяця немає жодних.

Команди депутатів нарікають на спад агітаційних можливостей через зростання захворюваності

На сьогодні все частіше можна почути нарікання від представників команд депутатів, котрі приймають участь у виборчих перегонах, на те, що кампанія не проводиться в повній мірі через велику кількість хворих серед членів виборчих штабів та потенційних виборців, адже територія округу №87 включає Надвірнянські, Івано-Франківські та Коломийські ОТГ, котрі зараз лідирують в графіках кількості хворих по області.

Станом на 20 лютого Надвірнянський район перебуває на другому місці за приростом хворих, його випереджає тільки місто Івано-Франківськ. Також Регіональна комісії з ТЕБ та НС відзначила, що медичні заклади, котрі є розташованими на території округу №87 працюють на межі можливостей. Обмежують переміщення територією округу і патрульні на шести блокпостах.

Кандидат у депутати перевів штаб на “дистанційку”

У зв’язку з такою загрозливою для людей ситуацією один із кандидатів даного округу Михайло Ноняк перевів весь свій штаб на дистанційну роботу, про що і було повідомлено у відповідному зверненні. На разі також припинені зустрічі з виборцями та роздача агітматеріалів на території округу. У зверненні автори також говорять про те, що “жоден мандат депутата Верховної Ради України не вартує людського життя” та закликають опонентів обмежити агітаційні заходи. Також зі штабу направили звернення до Ради національної безпеки України, Верховної Ради та ЦВК, в якому просять перенести вибори на пізнішу дату. Трохи раніше у себе на сторінці на фейсбуці Михайло Ноняк написав пост про те, що в нього теж було виявлено COVID-19 і він лікується стаціонарно.

На даний час в області згідно з обмеженнями “червоної зони” повністю заборонені масові заходи, але і наш час можливі й інші форми агітації, проведення яких не передбачатимуть масові зібрання. Але ще одним фактором, котрий не варто відкидати, є страх інфікування, зокрема й на майбутній виборчій дільниці. А це вже впливатиме на показник явки населення. Також не слід забувати і про виборчі комісії, адже люди, котрі там працюють також стикатимуться із певним ризиком зараження. Стаття 20 Виборчого кодексу України говорить нам про те, що виборчий процес є безперервним та не може бути скасованим, зупиненим або перенесеним. Тому постає питання – що для держави важливіше: здоров’я виборців чи самі вибори?

.,.,.,.